pirmdiena, 2015. gada 11. maijs

Bišķi padauzīties uz Grona Lund Stokholmā


Stāsts par veiksmi Tallink loterijās ir atsevišķa ieraksta vērts, šoreiz gan par to daudz neizplūdīšu. Bet kārtējais vinnests ir un, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, jau savlaicīgi nolēmām: ja es vai Undīne atkal vinnēsim kruīzu, ņemsim līdzi mūsu foršās kompanjones Ingu un Beāti un brauksim padauzīties pa Grona Lund Stokholmā. Sacīs - darīts: vinnests ir mūsējais un Inga ar Beāti ir braucienam gatavas. Rezervējām A kajīti uz M/S Isabelle un laižam dzīvē. Kopš 2013. gada neesam bijušas atrakcijās un nu atkal esam satraukuma pilnas.
Atkāpei no tēmas virsraksta: kruīzs Rīga - Stokholma ir labs atpūtas veids, lai atslēgtos no ikdienišķās rutīnas. Forša kompānija, moto tver_dzīvi_viegli un.... dzīve ir skaista! :) Ostā esam četros pēcpusdienā. Uzkāpšana uz kuģa ir līdz pl. 17:00 un viena stunda ir pilnīgi pietiekams laiks, lai izstāvētu rindu un reģistrētos braucienam (loterijas dāvanu kartes ir jāreģistrē un jānodod pie reģistrācijas, tāpēc šādos gadījumos nevar izmantot reģistrēšanās termināli, kas ir viena ļoti laba, ērta un ātra padarīšana). Šoreiz mums ir A kajīte, kas atrodas uz 6 klāja. Kajīte ar lodziņu, ārā pavasara pilnbrieds un mūsu izklaide var sākties.
Ko sadarām uz kuģa? A visu ko. Šoreiz bija jāskatās arī pasaules čempionāts hokejā. Inga kā jau Inga, uz līdzenas vietas atrod kopīgu valodu ar pilnīgi svešiem cilvēkiem un mēs iepazīstamies ar veselu bariņu puišu. Kopā jautrāk, kā sacīt... Hokeja rezultāts gan šoreiz neiepriecina, bet mēs taču tveram_dzīvi_viegli. Kā vienmēr, uz kuģa esam iegādājušās loterijas biļetes. Jāgaida pl. 23:00, kad sāksies izloze. Līdz tam vēl paspējam piedalīties arī bingo spēlē, kas mums, diemžēl, nav veiksmīga. Tomēr mūsu loterijas fortūna nebeidz sākties un Beāte izceļ saldumu somu. Prieciņš :) 


Ar kruīza vadītāju Andri šoreiz mums gan nav veicies, izloze notiek zibenīgi un bez īpašām atrakcijām un pus 12-os jau tā ir beigusies, bet mēs ejam uzdziedāt karaoki. Tad vēl bišķi pa disenīti un ap diviem naktī dodamies pie miera. 
Mošanās A kajītē ir pavisam jauka - ārā spīd saulīte un gar logu slīd dažāda lieluma šēras, uz kurām izvietojušās lielākas un mazākas svensonu vasarnīcas. Mazi kuģīši izvadā uz tām savus iedzīvotājus, dažāda izmēra jahtas braukalē šurpu - turpu. Dzeru brokastu kafiju gultā un priecājos. Vienīgā neērtība šajā rītā - kafiju nācās pagatavot pašai. Bet ilgojos pēc sava gultā_kafijas_pasniedzēja ne tikai dēļ tā, ka pašai jāvāra kafija.. :*
Ar izkāpšanu Stokholmā īpaši nekavējamies, jo mums ir vajadzīgs laiks. Gājiens līdz Grona Lund ir vismaz pus stunda, bet ap 12-iem mēs jau esam klāt. Nopērkam ieejas biļeti un, ņemot vērā jau iepriekšējo pieredzi, zinām, ka mums jāiegādājas dienas biļete (aproce) visām atrakcijām. Mūsu prieki sākas ar valcerēšanu krūzītēs 


un koordinācijas treniņu Lustiga Huset.


Tas tā - priekš iesildīšanās, tā sacīt. Tad uz Vilda Musen un divreiz uz Jetline.


Tad Twister un Kvasten


Protams, divreiz arī uz Fritt Fall un beigās paspējam izstāvēt arī rindu uz Insane.
Atskatoties, mūsu favorīt atrakcija viennozīmīgi (jau atkal) paliek brīvais kritiens Fritt Fall. Skaisti! Tādu skatu uz Stokholmu no putna lidojuma reti kurš būs redzējis... :p

Neliels komentārs par maksu Grona Lund. Šajā parkā ir salīdzinoši neliela maksa par ieeju (apm. 11,50 EUR). Tā jāpērk visiem. Un tad pašā parkā iekšā par katru atrakciju jāmaksā atsevišķi ar īpaši nopērkamiem kuponiem. Katrai atrakcijai der noteikts skaits kuponu. Bet var arī pirkt dienas biļeti (aproci) uz visām atrakcijām, kas maksā apm. 35,- EUR. Jau otro reizi mēs pārliecinājāmies, ka par to laiku un atrakcijām, uz kurām mēs paspējam, izdevīgāk ir pirkt šo dienas biļeti. Šoreiz piefiksējām diezgan precīzi un mūsu ietaupījums sanāca 24 EUR uz vienu cilvēku. 

Laiks mūs lutināja - spīdēja saulīte, bet nebija par karstu. Cilvēki bija daudz, bet arī ne tik daudz, lai paspētu apgrūtināt. Rindās uz atrakcijām stāvējām minūtes 15 līdz 25. Un četras stundas paskrēja nemanot. 16-os jau devāmies ārā no parka. Izsalkuma remdināšanai un ceļa īsināšanai nopirkām pa saldējumam un gājām uz kuģi. 


Atpakaļceļš, protams, bija ilgāks - esam gana sagurušas no tādas dauzīšanās, tomēr šoreiz uz kuģa ieradāmies savlaicīgi... ;)
Inga aiziet skatīties hokeju, bet mēs ar meitenēm paliekam padzīvoties kajītē. Kad Inga atgriežas "ar himnas saucieniem uz lūpām", ir skaidrs, ka mūsējie šoreiz ir uzvarējuši. Nogurums dara savu, bet labs izdomājums uz kuģa tāpēc ir sauna un džakuzi. Par salīdzinoši simboliskām naudiņām tas ir labs veldzējums un atpūta mūsu sagurušajām kājiņām. Tā paiet mūsu otrais vakars uz M/S Isabelle. 23-os, protams, atkal ejam uz loteriju. Kā jau teicu, mūsu loterijas fortūna nebeidz sākties un Undīne vinnē 6-us Tallink vīnus. :)

 

Bet es tikai nodomāju, ka vinnēt kruīzu šoreiz būtu vienkārši bezkaunīgi, ņemot vērā faktu, ka tikko izmantojām akcijas iespēju un uz 19. jūniju norezervējām kārtējo kruīza ceļojumu par uzkrātajiem Club one bonusa punktiem... 

Bet Rīga mūs sagaidīja silta un saulaina, kā jau Mātes dienai tas piestāv.

Turpinājums sekos pēc 19. jūnija... :D


Interesentiem (t.sk. man pašai) izmaksas uz diviem braucējiem:
A kajīte: 67,- EUR
Pārtika (ēdienreizes uz kuģa šoreiz neņēmām): 30,- EUR
Ieeja Grona Lund: 23,- EUR
Atrakcijas Grona Lund: 70,- EUR
Sauna uz kuģa: 6,- EUR
Izdevumi no sērijas "bezkānoteiktivariztikt": 33,- EUR
Kopā: 229,- EUR